เพิ่มหัวข้อใหม่
สั่งพิมพ์

พระธรรมปาโมกข์ วัดมกุฏกษัตริยาราม มรณภาพ ร่วมไว้อาลัย

พระธรรมปาโมกข์ วัดมกุฏกษัตริยาราม มรณภาพ ร่วมไว้อาลัย

"พระธรรมปาโมกข์" (สุวรรณ กญฺจโน)อายุ ๙๕ ปี พรรษา ๗๕ วัดมกุฏกษัตริยาราม มรณภาพแล้ว
เมื่อวันที่ ๓๐ สิงหาคม ๒๕๕๕

ละอ่อนงาว

วันนี้ นิครับ ข่าวมาเร็วดี ขอบคุณครับ ที่เอิ้นบอกข่าว .....

เอ...หยังมาดักแสบเจ้า มรณภาพแต๊ก่อเจ้าจ๋านหนุ่ม
รักมั่นในวิถีชนคนยอง เขิน ลื้อ

เหมือนกั๋นปี้ บ่ได้ยินตางใดเลยคับ กะลังมาฮู้จากในเนียะเหมือนกั๋น
ฮักในวัฒนธรรมฅนเมือง

ละอ่อนงาว

มรณภาพ จริงๆครับ โทรไปถามพระเพื่อนมา ได้ความว่า มรณภาพเมื่อวาน ยังใง จะไปเก็บรูปภาพมาฝากครับ .....

ถ้าบ่แต้จ๋ารหนุ่มต๋ายอย่างเขียดเน้อท่านประะาน อิอิ

งานนี้จ๋านหนุ่มไปก่อเจ้า

ขอประวัติและรูปภาพของท่านเจ้าคุณหน่อยเจ้า
รักมั่นในวิถีชนคนยอง เขิน ลื้อ

เดวหาหื้อเน้อครับ

เพิ่มหัวข้อใหม่